KALICI AKUPUNKTUR TEKNİĞİ OLAN BU UYGULAMA GERÇEKTEN HARİKALAR YARATMAKTADIR!

Altın implant NEDİR? image
Altın implantasyon kalıcı akupunktur tekniğidir. Bu teknikte akupunktur noktaları (uzak ve yakın) ile A-shi (trigger motor) noktalarına kalıcı akupunktur amacıyla dışı saf altın, merkezi 9000-15000 gauss manyetik güce sahip steril kürecikler yerleştirilir.
Binlerce yıldır akupunkturda kullanılan bu yöntemde deneyimli bir veteriner hekim tarafından uygulandığında herhangi bir yan etki ya da komplikasyon söz konusu değildir. Uygulama non-invasiv (kansız) bir yöntemdir. Hastalar uygulama sonrası hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Hiç bir şekilde hareket kısıtlamasına gerek yoktur. Uygulanan probleme göre tüm işlem yaklaşık 20 ile 40 dakika arasındadır. Tüm yaşlarda yapılabilir. Özellikle büyük operasyonları kaldıramayacak durumdaki hastalarda (ileri yaş, böbrek-karaciğer yetmezlikleri, alerjik durumlar, vb.) kolaylıkla uygulama şansı vardır.
Uygulamanın başarı oranı %80'nin üzerindedir. Uzun süreli etkisi vardır. Etkinliği kanıtlanmış bir uygulama olmasına karşın hastanın kesin tanısının konması, diğer tedavi seçeneklerinin avantaj ve dezavantajlarının değerlendirilmesi sonrasında altın implantasyona karar verilmelidir. Bu konuda 1994 yılından bu yana merkezimizin deneyimi bulunmaktadır.
Tüm sorularınız ve hastanız için tüm tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi için bize her zaman danışabilirsiniz.